Π.Τ.Π.Ε.

Βιβλία Συνεργατών

Παραγγελίες Εκδόσεων Εργαστηρίου Λόγου

& Πολιτισμού

•  1oς ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΠΟΙΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΦΑΤΣΗΣ»

•  3ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΑΦΗΓΗΣΗΣ ΚΑΤΩ ΟΛΥΜΠΟΥ, ΙΟΥΝΙΟΣ 22&23 του 2007

Το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, ο Μορφωτικός και Εκπολιτιστικός Σύλλογος Απανταχού Καλλιπευκιωτών και ο Πανελλήνιος Όμιλος Φίλων Αφήγησης(Π.Ο.Φ.Α.), διοργανώνουν το 3ο Φεστιβάλ Αφήγησης, στην Καλλιπεύκη Ολύμπου, στις 22/23 Ιουνίου 2007.
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αφηγήσεις από λαϊκούς και σύγχρονους αφηγητές, επιστημονικές ανακοινώσεις για την αφήγηση, καθώς παιχνίδια και δρώμενα.
Το πλήρες πρόγραμμα θα ανακοινωθεί στο περιοδικό μας "Κείμενα" και στην ιστοσελίδα του Π.Ο.Φ.Α.(www.pofa.uth.gr), καθώς και στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου, τον Μάρτιο του 2007.
Για πληροφορίες: 24210 74671 και 24210 74876

ΠΑΛΑΙΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

• Δεύτερο Φεστιβάλ Αφήγησης Κάτω Ολύμπου, 17-18 Ιουνίου 2005 Καλλιπεύκη Ολύμπου. Το φεστιβάλ διοργάνωσαν το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και ο Μορφωτικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος Απανταχού Καλλιπευκιωτών «Η ΠΑΤΩΜΕΝΗ».

• Οι θεατρικές παραστάσεις του έργου «Κουαρτέτο Μύθιους Παραμύθιους» θα συνεχισθούν.